LT1213CN8#PBF
| Part Number | LT1213CN8#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OPAMP GP 28MHZ 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | LT1213, LT1214 Datasheet |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 36 V, ±1.25 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 150µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Slew Rate | 12 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | - |
| Other Names | LT1213CN8PBF |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 28MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-PDIP |
| Current - Supply | 3.4mA |
| Current - Input Bias | 90nA |
| Base Part Number | LT1213 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LT1213CN8#PBF, use the request quote form to request LT1213CN8#PBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LT1213CN8#PBF.The price and lead time for LT1213CN8#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LT1213CN8#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) LT1213CN8#PBF
- LT1213CN8#PBF data sheet
- LT1213CN8#PBF datasheet
- LT1213CN8#PBF pdf datasheet
- Download LT1213CN8#PBF datasheet
- LT1213CN8#PBF image
- LT1213CN8#PBF part
- ADI (Analog Devices, Inc.) LT1213CN8#PBF
- AD LT1213CN8#PBF
- ADI (Analog Devices, Inc.) LT1213CN8#PBF
- Analog Devices Inc. LT1213CN8#PBF
- Analog Devices, Inc. LT1213CN8#PBF


