MC74VHC1G32DFT2G
| Part Number | MC74VHC1G32DFT2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC74VHC1G32 |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Series | 74VHC |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Other Names | MC74VHC1G32DFT2GOSDKR |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Logic Type | OR Gate |
| Logic Level - Low | 0.5 V ~ 1.65 V |
| Logic Level - High | 1.5 V ~ 3.85 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | - |
| Detailed Description | OR Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Quiescent (Max) | 1µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Base Part Number | 74VHC1G32 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MC74VHC1G32DFT2G, use the request quote form to request MC74VHC1G32DFT2G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC74VHC1G32DFT2G.The price and lead time for MC74VHC1G32DFT2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC74VHC1G32DFT2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
- MC74VHC1G32DFT2G data sheet
- MC74VHC1G32DFT2G datasheet
- MC74VHC1G32DFT2G pdf datasheet
- Download MC74VHC1G32DFT2G datasheet
- MC74VHC1G32DFT2G image
- MC74VHC1G32DFT2G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
- ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
- Aptina / ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MC74VHC1G32DFT2G
