4308R-104-221/331L
| Part Number | 4308R-104-221/331L |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | 4308R-102-222LF4602-RC |
| Tolerance | ±2% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package | 8-SIP |
| Size / Dimension | 0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm) |
| Series | 4300R |
| Resistor-Ratio-Drift | 50 ppm/°C |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Resistance (Ohms) | 220, 330 |
| Power Per Element | 200mW |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 8-SIP |
| Other Names | 4308R-104-221/331L-ND 4308R-104-221/331LF 4308R-104-221/331LF-ND 4308R-4-221/331L 4308R104221331L |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Resistors | 12 |
| Number of Pins | 8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.195" (4.95mm) |
| Detailed Description | 220, 330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Dual Terminator 12 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP |
| Circuit Type | Dual Terminator |
| Applications | - |
Operation Guide
We can supply 4308R-104-221/331L, use the request quote form to request 4308R-104-221/331L pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 4308R-104-221/331L.The price and lead time for 4308R-104-221/331L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 4308R-104-221/331L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Bourns, Inc. 4308R-104-221/331L
- 4308R-104-221/331L data sheet
- 4308R-104-221/331L datasheet
- 4308R-104-221/331L pdf datasheet
- Download 4308R-104-221/331L datasheet
- 4308R-104-221/331L image
- 4308R-104-221/331L part
- Bourns, Inc. 4308R-104-221/331L
- Bourns Inc. 4308R-104-221/331L
- J.W. Miller / Bourns 4308R-104-221/331L


