74LVC1G126FW4-7
| Part Number | 74LVC1G126FW4-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC BUF NON-INVERT 5.5V 6X2DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74LVC1G126 |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | X2-DFN1010-6 |
| Series | 74LVC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Output Type | 3-State |
| Other Names | 74LVC1G126FW4-7DITR 74LVC1G126FW47 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | - |
| Detailed Description | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element 3-State Output X2-DFN1010-6 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Part Number | 74LVC1G126 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74LVC1G126FW4-7, use the request quote form to request 74LVC1G126FW4-7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74LVC1G126FW4-7.The price and lead time for 74LVC1G126FW4-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74LVC1G126FW4-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated 74LVC1G126FW4-7
- 74LVC1G126FW4-7 data sheet
- 74LVC1G126FW4-7 datasheet
- 74LVC1G126FW4-7 pdf datasheet
- Download 74LVC1G126FW4-7 datasheet
- 74LVC1G126FW4-7 image
- 74LVC1G126FW4-7 part
- Diodes Incorporated 74LVC1G126FW4-7
- Diodes Inc 74LVC1G126FW4-7
- Pericom Semiconductor 74LVC1G126FW4-7
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) 74LVC1G126FW4-7



