SMBJ33CAHE3/5B
| Part Number | SMBJ33CAHE3/5B |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | TVS DIODE 33V 53.3V DO214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SMBJ5.0A - SMBJ188A |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 53.3V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 36.7V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMBJ) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Other Names | SMBJ33CAHE3/5BGIDKR |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 11.3A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Base Part Number | SMBJ |
| Applications | Automotive |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SMBJ33CAHE3/5B, use the request quote form to request SMBJ33CAHE3/5B pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ33CAHE3/5B.The price and lead time for SMBJ33CAHE3/5B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ33CAHE3/5B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay SMBJ33CAHE3/5B
- SMBJ33CAHE3/5B data sheet
- SMBJ33CAHE3/5B datasheet
- SMBJ33CAHE3/5B pdf datasheet
- Download SMBJ33CAHE3/5B datasheet
- SMBJ33CAHE3/5B image
- SMBJ33CAHE3/5B part
- Electro-Films (EFI) / Vishay SMBJ33CAHE3/5B
- Electro-Films (EFI) / Vishay SMBJ33CAHE3/5B
- Vishay Electro-Films SMBJ33CAHE3/5B
- Phoenix Passive Components / Vishay SMBJ33CAHE3/5B
