0215010.MXB940P
| Part Number | 0215010.MXB940P |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Series | 215 |
| Response Time | Slow |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | Radial Bend Cylinder |
| Other Names | 0215010MXB940P 215010.MXB940P 215010MXB940P |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Melting I²t | 333.565 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance | 0.0066 Ohms |
| Current Rating | 10A |
| Color | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Approvals | BSI, CE, CSA, KC, METI, SEMKO, UL, VDE |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 0215010.MXB940P, use the request quote form to request 0215010.MXB940P pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0215010.MXB940P.The price and lead time for 0215010.MXB940P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0215010.MXB940P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Hamlin / Littelfuse 0215010.MXB940P
- 0215010.MXB940P data sheet
- 0215010.MXB940P datasheet
- 0215010.MXB940P pdf datasheet
- Download 0215010.MXB940P datasheet
- 0215010.MXB940P image
- 0215010.MXB940P part
- Hamlin / Littelfuse 0215010.MXB940P
- Littelfuse Inc. 0215010.MXB940P
- Littelfuse 0215010.MXB940P
- Teccor / Littelfuse 0215010.MXB940P
- TE Connectivity Raychem Circuit Protection / Litte 0215010.MXB940P
- Wickmann / Littelfuse 0215010.MXB940P
