BCR169E6327HTSA1
Buy with confidence from Brilltron.com
BCR169E6327HTSA1 is warrantied and traceable.| Part Number | BCR169E6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BCR169 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Transistor Type | PNP - Pre-Biased |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Resistor - Base (R1) | 4.7 kOhms |
| Power - Max | 200mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | BCR 169 E6327 BCR 169 E6327-ND BCR169E6327HTSA1TR BCR169E6327HTSA1TR-NDTR-ND BCR169E6327XT SP000010793 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Detailed Description | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) PNP - Pre-Biased 50V 100mA 200MHz 200mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Base Part Number | BCR169 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BCR169E6327HTSA1, use the request quote form to request BCR169E6327HTSA1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR169E6327HTSA1.The price and lead time for BCR169E6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR169E6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- International Rectifier (Infineon Technologies) BCR169E6327HTSA1
- BCR169E6327HTSA1 data sheet
- BCR169E6327HTSA1 datasheet
- BCR169E6327HTSA1 pdf datasheet
- Download BCR169E6327HTSA1 datasheet
- BCR169E6327HTSA1 image
- BCR169E6327HTSA1 part
- International Rectifier (Infineon Technologies) BCR169E6327HTSA1
- International Rectifier BCR169E6327HTSA1
- Infineon Technologies BCR169E6327HTSA1
- International Rectifier (Infineon Technologies) BCR169E6327HTSA1
- IR (Infineon Technologies) BCR169E6327HTSA1



