TA20-11GWA
Buy with confidence from Brilltron.com
TA20-11GWA is warrantied and traceable.| Part Number | TA20-11GWA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Description | LED MATRIX 5X7 2" 565NM GRN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | TA20-11GWA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Size / Dimension | 1.50" L x 2.09" W x 0.33" H (38.1mm x 53.1mm x 8.5mm) |
| Series | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating | 15mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Connection | Common Cathode Row, Common Anode Column |
| Interface | - |
| Detailed Description | Dot Matrix Display Module 5 x 7 Common Cathode Row, Common Anode Column Green 2.2V 1.50" L x 2.09" W x 0.33" H (38.1mm x 53.1mm x 8.5mm) |
| Configuration | 5 x 7 |
| Color | Green |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TA20-11GWA, use the request quote form to request TA20-11GWA pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TA20-11GWA.The price and lead time for TA20-11GWA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TA20-11GWA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Kingbright TA20-11GWA
- TA20-11GWA data sheet
- TA20-11GWA datasheet
- TA20-11GWA pdf datasheet
- Download TA20-11GWA datasheet
- TA20-11GWA image
- TA20-11GWA part
- Kingbright TA20-11GWA
- Kingbright Corp TA20-11GWA



