LM4041DIM7X-ADJ/NOPB
Buy with confidence from Brilltron.com
LM4041DIM7X-ADJ/NOPB is warrantied and traceable.| Part Number | LM4041DIM7X-ADJ/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ SC70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.233V |
| Voltage - Output (Max) | 10V |
| Voltage - Input | - |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | 150ppm/°C |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Series | - |
| Reference Type | Shunt |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Output Type | Adjustable |
| Other Names | LM4041DIM7X-ADJ/NOPBTR LM4041DIM7XADJNOPB |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 20µVrms |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Shunt Voltage Reference IC 10V ±1% 12mA SC-70-5 |
| Current - Supply | - |
| Current - Output | 12mA |
| Current - Cathode | 70µA |
| Base Part Number | LM4041 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LM4041DIM7X-ADJ/NOPB, use the request quote form to request LM4041DIM7X-ADJ/NOPB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4041DIM7X-ADJ/NOPB.The price and lead time for LM4041DIM7X-ADJ/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4041DIM7X-ADJ/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM4041DIM7X-ADJ/NOPB
- LM4041DIM7X-ADJ/NOPB data sheet
- LM4041DIM7X-ADJ/NOPB datasheet
- LM4041DIM7X-ADJ/NOPB pdf datasheet
- Download LM4041DIM7X-ADJ/NOPB datasheet
- LM4041DIM7X-ADJ/NOPB image
- LM4041DIM7X-ADJ/NOPB part

