TLV803ZDBZR
Buy with confidence from Brilltron.com
TLV803ZDBZR is warrantied and traceable.| Part Number | TLV803ZDBZR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC VOLT SUPERVISR 2.25V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Threshold | 2.25V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 120 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Other Names | 296-29197-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 |
| Base Part Number | TLV803Z |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLV803ZDBZR, use the request quote form to request TLV803ZDBZR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV803ZDBZR.The price and lead time for TLV803ZDBZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV803ZDBZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLV803ZDBZR
- TLV803ZDBZR data sheet
- TLV803ZDBZR datasheet
- TLV803ZDBZR pdf datasheet
- Download TLV803ZDBZR datasheet
- TLV803ZDBZR image
- TLV803ZDBZR part

