TMS320C6455BCTZ7
Buy with confidence from Brilltron.com
TMS320C6455BCTZ7 is warrantied and traceable.| Part Number | TMS320C6455BCTZ7 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DSP FIXED-POINT 697FCBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Type | Fixed Point |
| Supplier Device Package | 697-FCBGA (24x24) |
| Series | TMS320C645x |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 697-BFBGA, FCBGA |
| Other Names | 296-42932-5 TMS320C6455BCTZ7-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 90°C (TC) |
| On-Chip RAM | 2.1MB |
| Non-Volatile Memory | ROM (32 kB) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | Host Interface, I²C, McBSP, PCI, UTOPIA |
| Clock Rate | 720MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TMS320C6455BCTZ7, use the request quote form to request TMS320C6455BCTZ7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMS320C6455BCTZ7.The price and lead time for TMS320C6455BCTZ7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMS320C6455BCTZ7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TMS320C6455BCTZ7
- TMS320C6455BCTZ7 data sheet
- TMS320C6455BCTZ7 datasheet
- TMS320C6455BCTZ7 pdf datasheet
- Download TMS320C6455BCTZ7 datasheet
- TMS320C6455BCTZ7 image
- TMS320C6455BCTZ7 part

