TMS32C6414DGLZ7E3
Buy with confidence from Brilltron.com
TMS32C6414DGLZ7E3 is warrantied and traceable.| Part Number | TMS32C6414DGLZ7E3 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.40V |
| Type | Fixed Point |
| Supplier Device Package | 532-FCBGA (23x23) |
| Series | TMS320C6414/15/16 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 532-BFBGA, FCBGA |
| Other Names | 296-15128 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 90°C (TC) |
| On-Chip RAM | 1.03MB |
| Non-Volatile Memory | External |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | Host Interface, McBSP |
| Clock Rate | 720MHz |
| Base Part Number | TMS320C6414 |
Operation Guide
We can supply TMS32C6414DGLZ7E3, use the request quote form to request TMS32C6414DGLZ7E3 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMS32C6414DGLZ7E3.The price and lead time for TMS32C6414DGLZ7E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMS32C6414DGLZ7E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TMS32C6414DGLZ7E3
- TMS32C6414DGLZ7E3 data sheet
- TMS32C6414DGLZ7E3 datasheet
- TMS32C6414DGLZ7E3 pdf datasheet
- Download TMS32C6414DGLZ7E3 datasheet
- TMS32C6414DGLZ7E3 image
- TMS32C6414DGLZ7E3 part

