TPD1E10B09DPYT
Buy with confidence from Brilltron.com
TPD1E10B09DPYT is warrantied and traceable.| Part Number | TPD1E10B09DPYT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | TVS DIODE 9V 20V 2X1SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 9V (Max) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 9.5V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | 2-X1SON (1x.60) |
| Series | - |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 90W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Other Names | 296-46461-2 TPD1E10B09DPYT-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 4.5A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Base Part Number | TPD1E10B09 |
| Applications | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TPD1E10B09DPYT, use the request quote form to request TPD1E10B09DPYT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD1E10B09DPYT.The price and lead time for TPD1E10B09DPYT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD1E10B09DPYT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TPD1E10B09DPYT
- TPD1E10B09DPYT data sheet
- TPD1E10B09DPYT datasheet
- TPD1E10B09DPYT pdf datasheet
- Download TPD1E10B09DPYT datasheet
- TPD1E10B09DPYT image
- TPD1E10B09DPYT part

