AT27C010-45JU-T
| Part Number | AT27C010-45JU-T |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC EPROM 1M PARALLEL 32PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AT27C010 |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Technology | EPROM - OTP |
| Supplier Device Package | 32-PLCC |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-LCC (J-Lead) |
| Other Names | AT27C010-45JU-TTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Size | 1Mb (128K x 8) |
| Memory Interface | Parallel |
| Memory Format | EPROM |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | EPROM - OTP Memory IC 1Mb (128K x 8) Parallel 45ns 32-PLCC |
| Access Time | 45ns |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply AT27C010-45JU-T, use the request quote form to request AT27C010-45JU-T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AT27C010-45JU-T.The price and lead time for AT27C010-45JU-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AT27C010-45JU-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Micrel / Microchip Technology AT27C010-45JU-T
- AT27C010-45JU-T data sheet
- AT27C010-45JU-T datasheet
- AT27C010-45JU-T pdf datasheet
- Download AT27C010-45JU-T datasheet
- AT27C010-45JU-T image
- AT27C010-45JU-T part
- Micrel / Microchip Technology AT27C010-45JU-T
- Microchip Technology AT27C010-45JU-T
- Roving Networks / Microchip Technology AT27C010-45JU-T


