BBY40,215
| Part Number | BBY40,215 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | DIODE VHF VAR CAP 30V SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BBY40 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 30V |
| Supplier Device Package | TO-236AB (SOT23) |
| Series | - |
| Q @ Vr, F | - |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | 568-1957-6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Single |
| Detailed Description | Varactor Single 30V Surface Mount TO-236AB (SOT23) |
| Capacitance Ratio Condition | C3/C25 |
| Capacitance Ratio | 6.5 |
| Capacitance @ Vr, F | 6pF @ 25V, 1MHz |
| Base Part Number | BBY40 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BBY40,215, use the request quote form to request BBY40,215 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BBY40,215.The price and lead time for BBY40,215 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BBY40,215.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale BBY40,215
- BBY40,215 data sheet
- BBY40,215 datasheet
- BBY40,215 pdf datasheet
- Download BBY40,215 datasheet
- BBY40,215 image
- BBY40,215 part
- NXP Semiconductors / Freescale BBY40,215
- NXP Semiconductors BBY40,215
- Freescale BBY40,215
- Freescale Semiconductor - NXP BBY40,215
- NXP USA Inc. BBY40,215


