MC908LD64IFUE
| Part Number | MC908LD64IFUE |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC68HC908LD64 Series |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 64-QFP (14x14) |
| Speed | 6MHz |
| Series | HC08 |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 60KB (60K x 8) |
| Peripherals | OSD, POR, PWM |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 64-QFP |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 39 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 6MHz 60KB (60K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 6x8b |
| Core Size | 8-Bit |
| Core Processor | HC08 |
| Connectivity | I²C, USB |
| Base Part Number | MC908LD64 |
Operation Guide
We can supply MC908LD64IFUE, use the request quote form to request MC908LD64IFUE pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC908LD64IFUE.The price and lead time for MC908LD64IFUE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC908LD64IFUE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale MC908LD64IFUE
- MC908LD64IFUE data sheet
- MC908LD64IFUE datasheet
- MC908LD64IFUE pdf datasheet
- Download MC908LD64IFUE datasheet
- MC908LD64IFUE image
- MC908LD64IFUE part
- NXP Semiconductors / Freescale MC908LD64IFUE
- NXP Semiconductors MC908LD64IFUE
- Freescale MC908LD64IFUE
- Freescale Semiconductor - NXP MC908LD64IFUE
- NXP USA Inc. MC908LD64IFUE
