S9S08DZ48F2VLFR
Buy with confidence from Brilltron.com
S9S08DZ48F2VLFR is warrantied and traceable.| Part Number | S9S08DZ48F2VLFR |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | 8-BIT MCU S08 CORE 48KB FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Speed | 40MHz |
| Series | S08 |
| RAM Size | 3K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 48KB (48K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Other Names | 935319972528 |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 39 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| EEPROM Size | 1.5K x 8 |
| Detailed Description | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 48KB (48K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Core Size | 8-Bit |
| Core Processor | S08 |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S9S08DZ48F2VLFR, use the request quote form to request S9S08DZ48F2VLFR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S08DZ48F2VLFR.The price and lead time for S9S08DZ48F2VLFR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S9S08DZ48F2VLFR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale S9S08DZ48F2VLFR
- S9S08DZ48F2VLFR data sheet
- S9S08DZ48F2VLFR datasheet
- S9S08DZ48F2VLFR pdf datasheet
- Download S9S08DZ48F2VLFR datasheet
- S9S08DZ48F2VLFR image
- S9S08DZ48F2VLFR part
- NXP Semiconductors / Freescale S9S08DZ48F2VLFR
- NXP Semiconductors S9S08DZ48F2VLFR
- Freescale S9S08DZ48F2VLFR
- Freescale Semiconductor - NXP S9S08DZ48F2VLFR
- NXP USA Inc. S9S08DZ48F2VLFR

