SPC5603BK0MLH6R
| Part Number | SPC5603BK0MLH6R |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | 348K FLASH 32K RAM 64MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 28K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 384KB (384K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Other Names | 935312284528 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 45 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 384KB (384K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5603BK0MLH6R, use the request quote form to request SPC5603BK0MLH6R pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5603BK0MLH6R.The price and lead time for SPC5603BK0MLH6R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5603BK0MLH6R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5603BK0MLH6R
- SPC5603BK0MLH6R data sheet
- SPC5603BK0MLH6R datasheet
- SPC5603BK0MLH6R pdf datasheet
- Download SPC5603BK0MLH6R datasheet
- SPC5603BK0MLH6R image
- SPC5603BK0MLH6R part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5603BK0MLH6R
- NXP Semiconductors SPC5603BK0MLH6R
- Freescale SPC5603BK0MLH6R
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5603BK0MLH6R
- NXP USA Inc. SPC5603BK0MLH6R
