SPC5607BF1MLU6
| Part Number | SPC5607BF1MLU6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPC5607BMPC5605-7B Ref ManualMPC560xB Mast Errata Set 1M03YMPC5605-7B Brief |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 176-LQFP |
| Other Names | 935314466557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 149 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Data Converters | A/D 29x10b, 5x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Base Part Number | SPC5607 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5607BF1MLU6, use the request quote form to request SPC5607BF1MLU6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5607BF1MLU6.The price and lead time for SPC5607BF1MLU6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5607BF1MLU6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5607BF1MLU6
- SPC5607BF1MLU6 data sheet
- SPC5607BF1MLU6 datasheet
- SPC5607BF1MLU6 pdf datasheet
- Download SPC5607BF1MLU6 datasheet
- SPC5607BF1MLU6 image
- SPC5607BF1MLU6 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5607BF1MLU6
- NXP Semiconductors SPC5607BF1MLU6
- Freescale SPC5607BF1MLU6
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5607BF1MLU6
- NXP USA Inc. SPC5607BF1MLU6
