M24512-WMW6TG
Buy with confidence from Brilltron.com
M24512-WMW6TG is warrantied and traceable.| Part Number | M24512-WMW6TG |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC EEPROM 512K I2C 1MHZ 8SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | M24512-x |
| Write Cycle Time - Word, Page | 10ms |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Technology | EEPROM |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names | 497-8627-2 M24512-WMW6TG-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Size | 512Kb (64K x 8) |
| Memory Interface | I²C |
| Memory Format | EEPROM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | EEPROM Memory IC 512Kb (64K x 8) I²C 1MHz 500ns 8-SO |
| Clock Frequency | 1MHz |
| Base Part Number | M24512 |
| Access Time | 500ns |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply M24512-WMW6TG, use the request quote form to request M24512-WMW6TG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M24512-WMW6TG.The price and lead time for M24512-WMW6TG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# M24512-WMW6TG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics M24512-WMW6TG
- M24512-WMW6TG data sheet
- M24512-WMW6TG datasheet
- M24512-WMW6TG pdf datasheet
- Download M24512-WMW6TG datasheet
- M24512-WMW6TG image
- M24512-WMW6TG part
- STMicroelectronics M24512-WMW6TG


