SPC560P40L1BEABY
Buy with confidence from Brilltron.com
SPC560P40L1BEABY is warrantied and traceable.| Part Number | SPC560P40L1BEABY |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SPC560P34Lx, 40Lx DatasheetSPC560P34,40 Errata ID 0x1AE2SPC560P34,40 Ref ManualSPC560P34,40 Errata ID 0x2AE2 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Speed | 64MHz |
| Series | Automotive, AEC-Q100, SPC56 |
| RAM Size | 20K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 37 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 50 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | e200z0h Automotive, AEC-Q100, SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Data Converters | A/D 16x10b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, LINbus, SPI, UART/USART |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC560P40L1BEABY, use the request quote form to request SPC560P40L1BEABY pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC560P40L1BEABY.The price and lead time for SPC560P40L1BEABY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC560P40L1BEABY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics SPC560P40L1BEABY
- SPC560P40L1BEABY data sheet
- SPC560P40L1BEABY datasheet
- SPC560P40L1BEABY pdf datasheet
- Download SPC560P40L1BEABY datasheet
- SPC560P40L1BEABY image
- SPC560P40L1BEABY part
- STMicroelectronics SPC560P40L1BEABY


