AV102-12LF
Buy with confidence from Brilltron.com
AV102-12LF is warrantied and traceable.| Part Number | AV102-12LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | RF ATTENUATOR 18.5-25DB 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AV102-12(LF)Wireless Infrastructure Solutions |
| Series | HIP3™ |
| Power (Watts) | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | 863-1241-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance | 50 Ohms |
| Frequency Range | 1.7GHz ~ 2GHz |
| Detailed Description | RF Attenuator 18.5dB ~ 25dB 1.7GHz ~ 2GHz 50 Ohms 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Attenuation Value | 18.5dB ~ 25dB |
Operation Guide
We can supply AV102-12LF, use the request quote form to request AV102-12LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AV102-12LF.The price and lead time for AV102-12LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AV102-12LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Skyworks Solutions, Inc. AV102-12LF
- AV102-12LF data sheet
- AV102-12LF datasheet
- AV102-12LF pdf datasheet
- Download AV102-12LF datasheet
- AV102-12LF image
- AV102-12LF part
- Skyworks Solutions, Inc. AV102-12LF
- Skyworks Solutions Inc. AV102-12LF



