RN2403,LF
Buy with confidence from Brilltron.com
RN2403,LF is warrantied and traceable.| Part Number | RN2403,LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | X34 PB-F S-MINI PLN (LF) TRANSIS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | RN2401-06 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 250µA, 5mA |
| Transistor Type | PNP - Pre-Biased |
| Supplier Device Package | S-Mini |
| Series | - |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 22 kOhms |
| Resistor - Base (R1) | 22 kOhms |
| Power - Max | 200mW |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | RN2403LF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Detailed Description | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) PNP - Pre-Biased 50V 100mA 200MHz 200mW Surface Mount S-Mini |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 10mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply RN2403,LF, use the request quote form to request RN2403,LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RN2403,LF.The price and lead time for RN2403,LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RN2403,LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Toshiba Semiconductor and Storage RN2403,LF
- RN2403,LF data sheet
- RN2403,LF datasheet
- RN2403,LF pdf datasheet
- Download RN2403,LF datasheet
- RN2403,LF image
- RN2403,LF part
- Toshiba Semiconductor and Storage RN2403,LF
- Toshiba RN2403,LF

