RN2404,LF
Buy with confidence from Brilltron.com
RN2404,LF is warrantied and traceable.| Part Number | RN2404,LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | TRANS PREBIAS PNP 50V TO236-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | RN2401-06 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 250µA, 5mA |
| Transistor Type | PNP - Pre-Biased |
| Supplier Device Package | S-Mini |
| Series | - |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 47 kOhms |
| Resistor - Base (R1) | 47 kOhms |
| Power - Max | 200mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | RN2404,LF(B RN2404,LF(T RN2404LFTR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Detailed Description | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) PNP - Pre-Biased 50V 100mA 200MHz 200mW Surface Mount S-Mini |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 10mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply RN2404,LF, use the request quote form to request RN2404,LF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RN2404,LF.The price and lead time for RN2404,LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RN2404,LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Toshiba Semiconductor and Storage RN2404,LF
- RN2404,LF data sheet
- RN2404,LF datasheet
- RN2404,LF pdf datasheet
- Download RN2404,LF datasheet
- RN2404,LF image
- RN2404,LF part
- Toshiba Semiconductor and Storage RN2404,LF
- Toshiba RN2404,LF

