XC2VP2-5FG456C
| Part Number | XC2VP2-5FG456C |
|---|---|
| Manufacturer | Xilinx |
| Description | IC FPGA 156 I/O 456FBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | Virtex-II Pro, Pro X |
| Voltage - Supply | 1.425 V ~ 1.575 V |
| Total RAM Bits | 221184 |
| Supplier Device Package | 456-FBGA (23x23) |
| Series | Virtex®-II Pro |
| Package / Case | 456-BBGA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Number of Logic Elements/Cells | 3168 |
| Number of LABs/CLBs | 352 |
| Number of I/O | 156 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply XC2VP2-5FG456C, use the request quote form to request XC2VP2-5FG456C pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XC2VP2-5FG456C.The price and lead time for XC2VP2-5FG456C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XC2VP2-5FG456C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Xilinx XC2VP2-5FG456C
- XC2VP2-5FG456C data sheet
- XC2VP2-5FG456C datasheet
- XC2VP2-5FG456C pdf datasheet
- Download XC2VP2-5FG456C datasheet
- XC2VP2-5FG456C image
- XC2VP2-5FG456C part
- Xilinx XC2VP2-5FG456C
- Xilinx Inc. XC2VP2-5FG456C

