AD8418ABRMZ
| Part Number | AD8418ABRMZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OP AMP CURRENT SENSE 8MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AD8418A Datasheet |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Slew Rate | 1 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Current Sense Amplifier 1 Circuit 8-MSOP |
| Current - Supply | 4.1mA |
| Current - Input Bias | 130µA |
| Base Part Number | AD8418 |
| Amplifier Type | Current Sense |
| -3db Bandwidth | 250kHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply AD8418ABRMZ, use the request quote form to request AD8418ABRMZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD8418ABRMZ.The price and lead time for AD8418ABRMZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD8418ABRMZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8418ABRMZ
- AD8418ABRMZ data sheet
- AD8418ABRMZ datasheet
- AD8418ABRMZ pdf datasheet
- Download AD8418ABRMZ datasheet
- AD8418ABRMZ image
- AD8418ABRMZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8418ABRMZ
- AD AD8418ABRMZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8418ABRMZ
- Analog Devices Inc. AD8418ABRMZ
- Analog Devices, Inc. AD8418ABRMZ
