AD8509ARUZ-REEL
| Part Number | AD8509ARUZ-REEL |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MUX LCD DVR 9CH 3.3V 48TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AD8509,11 |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 6.5 V |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Other Names | AD8509ARUZ-REEL-ND AD8509ARUZ-REELTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | - |
| Display Type | LCD |
| Digits or Characters | - |
| Current - Supply | 8.5mA |
| Configuration | 64 grey scale |
| Base Part Number | AD8509 |
Operation Guide
We can supply AD8509ARUZ-REEL, use the request quote form to request AD8509ARUZ-REEL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD8509ARUZ-REEL.The price and lead time for AD8509ARUZ-REEL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD8509ARUZ-REEL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8509ARUZ-REEL
- AD8509ARUZ-REEL data sheet
- AD8509ARUZ-REEL datasheet
- AD8509ARUZ-REEL pdf datasheet
- Download AD8509ARUZ-REEL datasheet
- AD8509ARUZ-REEL image
- AD8509ARUZ-REEL part
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8509ARUZ-REEL
- AD AD8509ARUZ-REEL
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8509ARUZ-REEL
- Analog Devices Inc. AD8509ARUZ-REEL
- Analog Devices, Inc. AD8509ARUZ-REEL


