AD8676BRZ
| Part Number | AD8676BRZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | AD8676 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10 V ~ 36 V, ±5 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 12µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 2.5 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
| Current - Supply | 2.7mA |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Current - Input Bias | 2nA |
| Base Part Number | AD8676 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply AD8676BRZ, use the request quote form to request AD8676BRZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD8676BRZ.The price and lead time for AD8676BRZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD8676BRZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8676BRZ
- AD8676BRZ data sheet
- AD8676BRZ datasheet
- AD8676BRZ pdf datasheet
- Download AD8676BRZ datasheet
- AD8676BRZ image
- AD8676BRZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8676BRZ
- AD AD8676BRZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) AD8676BRZ
- Analog Devices Inc. AD8676BRZ
- Analog Devices, Inc. AD8676BRZ

