ADA4610-2BRZ
| Part Number | ADA4610-2BRZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OPAMP JFET 16.3MHZ RRO 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADA4610-1,2,4 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5 V ~ 15 V |
| Voltage - Input Offset | 200µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 61 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | ADA46102BRZ |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 16.3MHz |
| Detailed Description | J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
| Current - Supply | 1.6mA |
| Current - Output / Channel | 79mA |
| Current - Input Bias | 5pA |
| Base Part Number | ADA4610 |
| Amplifier Type | J-FET |
| -3db Bandwidth | 9.5MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADA4610-2BRZ, use the request quote form to request ADA4610-2BRZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADA4610-2BRZ.The price and lead time for ADA4610-2BRZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADA4610-2BRZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADA4610-2BRZ
- ADA4610-2BRZ data sheet
- ADA4610-2BRZ datasheet
- ADA4610-2BRZ pdf datasheet
- Download ADA4610-2BRZ datasheet
- ADA4610-2BRZ image
- ADA4610-2BRZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADA4610-2BRZ
- AD ADA4610-2BRZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADA4610-2BRZ
- Analog Devices Inc. ADA4610-2BRZ
- Analog Devices, Inc. ADA4610-2BRZ


