ADA4897-1ARJZ-RL
| Part Number | ADA4897-1ARJZ-RL |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OPAMP VFB 230MHZ RRO SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADA4896,97(-1,-2) |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 10 V, ±1.5 V ~ 5 V |
| Voltage - Input Offset | 28µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Slew Rate | 120 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | ADA4897-1ARJZ-RL-ND ADA4897-1ARJZ-RLTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-6 |
| Current - Supply | 3mA |
| Current - Output / Channel | 80mA |
| Current - Input Bias | 11µA |
| Base Part Number | ADA4897 |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| -3db Bandwidth | 230MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADA4897-1ARJZ-RL, use the request quote form to request ADA4897-1ARJZ-RL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADA4897-1ARJZ-RL.The price and lead time for ADA4897-1ARJZ-RL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADA4897-1ARJZ-RL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADA4897-1ARJZ-RL
- ADA4897-1ARJZ-RL data sheet
- ADA4897-1ARJZ-RL datasheet
- ADA4897-1ARJZ-RL pdf datasheet
- Download ADA4897-1ARJZ-RL datasheet
- ADA4897-1ARJZ-RL image
- ADA4897-1ARJZ-RL part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADA4897-1ARJZ-RL
- AD ADA4897-1ARJZ-RL
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADA4897-1ARJZ-RL
- Analog Devices Inc. ADA4897-1ARJZ-RL
- Analog Devices, Inc. ADA4897-1ARJZ-RL

