ADG1208YRZ-REEL7
| Part Number | ADG1208YRZ-REEL7 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADG1208,09 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5 V ~ 16.5 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 95ns, 100ns |
| Switch Circuit | - |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | ADG1208YRZ-REEL7CT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 200 Ohm |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 8:1 200 Ohm 16-SOIC |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100pA |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Charge Injection | 0.4pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 3.5 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 1.5pF, 7pF |
| Base Part Number | ADG1208 |
| -3db Bandwidth | 550MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADG1208YRZ-REEL7, use the request quote form to request ADG1208YRZ-REEL7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG1208YRZ-REEL7.The price and lead time for ADG1208YRZ-REEL7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG1208YRZ-REEL7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG1208YRZ-REEL7
- ADG1208YRZ-REEL7 data sheet
- ADG1208YRZ-REEL7 datasheet
- ADG1208YRZ-REEL7 pdf datasheet
- Download ADG1208YRZ-REEL7 datasheet
- ADG1208YRZ-REEL7 image
- ADG1208YRZ-REEL7 part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG1208YRZ-REEL7
- AD ADG1208YRZ-REEL7
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG1208YRZ-REEL7
- Analog Devices Inc. ADG1208YRZ-REEL7
- Analog Devices, Inc. ADG1208YRZ-REEL7


