ADG212AKR
Buy with confidence from Brilltron.com
ADG212AKR is warrantied and traceable.| Part Number | ADG212AKR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | ADG211A,212A |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 15V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 600ns, 450ns |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 115 Ohm |
| Number of Circuits | 4 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description | 4 Circuit IC Switch 1:1 115 Ohm 16-SOIC |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Crosstalk | -80dB @ 100kHz |
| Charge Injection | 20pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 5.75 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 5pF |
| Base Part Number | ADG212 |
| -3db Bandwidth | - |
Operation Guide
We can supply ADG212AKR, use the request quote form to request ADG212AKR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG212AKR.The price and lead time for ADG212AKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG212AKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG212AKR
- ADG212AKR data sheet
- ADG212AKR datasheet
- ADG212AKR pdf datasheet
- Download ADG212AKR datasheet
- ADG212AKR image
- ADG212AKR part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG212AKR
- AD ADG212AKR
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG212AKR
- Analog Devices Inc. ADG212AKR
- Analog Devices, Inc. ADG212AKR


