ADG506AKPZ
| Part Number | ADG506AKPZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MULTIPLEXER 16X1 28PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADG506A, ADG507A |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10.8 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±10.8 V ~ 16.5 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 300ns, 300ns |
| Switch Circuit | - |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 300 Ohm |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 16:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 16:1 300 Ohm 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Crosstalk | - |
| Charge Injection | 4pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 15 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 44pF |
| Base Part Number | ADG506 |
| -3db Bandwidth | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADG506AKPZ, use the request quote form to request ADG506AKPZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG506AKPZ.The price and lead time for ADG506AKPZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG506AKPZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG506AKPZ
- ADG506AKPZ data sheet
- ADG506AKPZ datasheet
- ADG506AKPZ pdf datasheet
- Download ADG506AKPZ datasheet
- ADG506AKPZ image
- ADG506AKPZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG506AKPZ
- AD ADG506AKPZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG506AKPZ
- Analog Devices Inc. ADG506AKPZ
- Analog Devices, Inc. ADG506AKPZ

