ADG508AKPZ
| Part Number | ADG508AKPZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MULTIPLEXER 8X1 20PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADG508A, 509A Series Datasheet |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10.8 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±10.8 V ~ 16.5 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 300ns, 300ns |
| Switch Circuit | - |
| Supplier Device Package | 20-PLCC (9x9) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-LCC (J-Lead) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 300 Ohm |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 8:1 300 Ohm 20-PLCC (9x9) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Crosstalk | - |
| Charge Injection | 4pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 15 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 22pF |
| Base Part Number | ADG508 |
| -3db Bandwidth | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADG508AKPZ, use the request quote form to request ADG508AKPZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG508AKPZ.The price and lead time for ADG508AKPZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG508AKPZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG508AKPZ
- ADG508AKPZ data sheet
- ADG508AKPZ datasheet
- ADG508AKPZ pdf datasheet
- Download ADG508AKPZ datasheet
- ADG508AKPZ image
- ADG508AKPZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG508AKPZ
- AD ADG508AKPZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG508AKPZ
- Analog Devices Inc. ADG508AKPZ
- Analog Devices, Inc. ADG508AKPZ

