ADG527AKRZ
Buy with confidence from Brilltron.com
ADG527AKRZ is warrantied and traceable.| Part Number | ADG527AKRZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MUX ANALOG DUAL 8CH 28SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADG526A,527A |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10.8 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±10.8 V ~ 16.5 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 300ns, 300ns |
| Switch Circuit | - |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 450 Ohm |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 2 Circuit IC Switch 8:1 450 Ohm 28-SOIC |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Crosstalk | - |
| Charge Injection | 4pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 22.5 Ohm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 44pF |
| Base Part Number | ADG527 |
| -3db Bandwidth | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADG527AKRZ, use the request quote form to request ADG527AKRZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADG527AKRZ.The price and lead time for ADG527AKRZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADG527AKRZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG527AKRZ
- ADG527AKRZ data sheet
- ADG527AKRZ datasheet
- ADG527AKRZ pdf datasheet
- Download ADG527AKRZ datasheet
- ADG527AKRZ image
- ADG527AKRZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG527AKRZ
- AD ADG527AKRZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADG527AKRZ
- Analog Devices Inc. ADG527AKRZ
- Analog Devices, Inc. ADG527AKRZ

