ADN4661BRZ-REEL7
| Part Number | ADN4661BRZ-REEL7 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC DRIVER DIFF LVDS 1CH 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADN4661 |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | Driver |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Protocol | LVDS |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | ADN4661BRZ-REEL7-ND ADN4661BRZ-REEL7TR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers | 1/0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | - |
| Detailed Description | 1/0 Driver LVDS 8-SOIC |
| Data Rate | 600Mbps |
| Base Part Number | ADN4661 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADN4661BRZ-REEL7, use the request quote form to request ADN4661BRZ-REEL7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADN4661BRZ-REEL7.The price and lead time for ADN4661BRZ-REEL7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADN4661BRZ-REEL7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADN4661BRZ-REEL7
- ADN4661BRZ-REEL7 data sheet
- ADN4661BRZ-REEL7 datasheet
- ADN4661BRZ-REEL7 pdf datasheet
- Download ADN4661BRZ-REEL7 datasheet
- ADN4661BRZ-REEL7 image
- ADN4661BRZ-REEL7 part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADN4661BRZ-REEL7
- AD ADN4661BRZ-REEL7
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADN4661BRZ-REEL7
- Analog Devices Inc. ADN4661BRZ-REEL7
- Analog Devices, Inc. ADN4661BRZ-REEL7

