ADSP-BF532SBBC400
| Part Number | ADSP-BF532SBBC400 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC DSP CTLR 16B 400MHZ 160CSBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | ADSP-BF531,32,33 SeriesBlackfin Processor Family |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Type | Fixed Point |
| Supplier Device Package | 160-CSPBGA (12x12) |
| Series | Blackfin® |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 160-LFBGA, CSPBGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-Chip RAM | 84kB |
| Non-Volatile Memory | ROM (1 kB) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface | SPI, SSP, UART |
| Clock Rate | 400MHz |
| Base Part Number | ADSP-BF532 |
Operation Guide
We can supply ADSP-BF532SBBC400, use the request quote form to request ADSP-BF532SBBC400 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADSP-BF532SBBC400.The price and lead time for ADSP-BF532SBBC400 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADSP-BF532SBBC400.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADSP-BF532SBBC400
- ADSP-BF532SBBC400 data sheet
- ADSP-BF532SBBC400 datasheet
- ADSP-BF532SBBC400 pdf datasheet
- Download ADSP-BF532SBBC400 datasheet
- ADSP-BF532SBBC400 image
- ADSP-BF532SBBC400 part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADSP-BF532SBBC400
- AD ADSP-BF532SBBC400
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADSP-BF532SBBC400
- Analog Devices Inc. ADSP-BF532SBBC400
- Analog Devices, Inc. ADSP-BF532SBBC400


