HMC241AQS16
Buy with confidence from Brilltron.com
HMC241AQS16 is warrantied and traceable.| Part Number | HMC241AQS16 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC MMIC SWITCH SP4T 4GHZ 16QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | HMC241AQS16,E |
| Voltage - Supply | 5V |
| Topology | Absorptive |
| Test Frequency | 2.5GHz |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Series | - |
| RF Type | CATV |
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| P1dB | 29dBm |
| Other Names | 1127-3055 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Isolation | 36dB |
| Insertion Loss | 0.8dB |
| Impedance | 50 Ohm |
| IIP3 | 48dBm |
| Frequency Range | 0Hz ~ 3.5GHz |
| Features | - |
| Detailed Description | RF Switch IC CATV SP4T 3.5GHz 50 Ohm 16-QSOP |
| Circuit | SP4T |
| Base Part Number | HMC241 |
Operation Guide
We can supply HMC241AQS16, use the request quote form to request HMC241AQS16 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMC241AQS16.The price and lead time for HMC241AQS16 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMC241AQS16.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC241AQS16
- HMC241AQS16 data sheet
- HMC241AQS16 datasheet
- HMC241AQS16 pdf datasheet
- Download HMC241AQS16 datasheet
- HMC241AQS16 image
- HMC241AQS16 part
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC241AQS16
- AD HMC241AQS16
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC241AQS16
- Analog Devices Inc. HMC241AQS16
- Analog Devices, Inc. HMC241AQS16

