LT1491ACDHC#PBF
| Part Number | LT1491ACDHC#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OPAMP GP 200KHZ RRO 16DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Mac OS X ShortcutsLTspice FlyerLTspice IV Getting Started GuideLT1490A, LT491A Datasheet |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 44 V, ±1 V ~ 22 V |
| Voltage - Input Offset | 285µV |
| Supplier Device Package | 16-DFN-EP (5x3) |
| Slew Rate | 0.07 V/µs |
| Series | Over-The-Top® |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | LT1491ACDHCPBF |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 200kHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-DFN-EP (5x3) |
| Current - Supply | 50µA |
| Current - Output / Channel | 25mA |
| Current - Input Bias | 1nA |
| Base Part Number | LT1491 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LT1491ACDHC#PBF, use the request quote form to request LT1491ACDHC#PBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LT1491ACDHC#PBF.The price and lead time for LT1491ACDHC#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LT1491ACDHC#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) LT1491ACDHC#PBF
- LT1491ACDHC#PBF data sheet
- LT1491ACDHC#PBF datasheet
- LT1491ACDHC#PBF pdf datasheet
- Download LT1491ACDHC#PBF datasheet
- LT1491ACDHC#PBF image
- LT1491ACDHC#PBF part
- ADI (Analog Devices, Inc.) LT1491ACDHC#PBF
- AD LT1491ACDHC#PBF
- ADI (Analog Devices, Inc.) LT1491ACDHC#PBF
- Analog Devices Inc. LT1491ACDHC#PBF
- Analog Devices, Inc. LT1491ACDHC#PBF


