LTC1068-25CG#PBF
Buy with confidence from Brilltron.com
LTC1068-25CG#PBF is warrantied and traceable.| Part Number | LTC1068-25CG#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 28SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | LTC1068 Series Datasheet |
| Voltage - Supply | 3.14 V ~ 11 V, ±3.14 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Number of Filters | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Cutoff or Center | 200kHz |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor |
| Filter Order | 8th |
| Base Part Number | LTC1068 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LTC1068-25CG#PBF, use the request quote form to request LTC1068-25CG#PBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC1068-25CG#PBF.The price and lead time for LTC1068-25CG#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC1068-25CG#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC1068-25CG#PBF
- LTC1068-25CG#PBF data sheet
- LTC1068-25CG#PBF datasheet
- LTC1068-25CG#PBF pdf datasheet
- Download LTC1068-25CG#PBF datasheet
- LTC1068-25CG#PBF image
- LTC1068-25CG#PBF part
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC1068-25CG#PBF
- AD LTC1068-25CG#PBF
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC1068-25CG#PBF
- Analog Devices Inc. LTC1068-25CG#PBF
- Analog Devices, Inc. LTC1068-25CG#PBF


