LTC2463CMS#PBF
| Part Number | LTC2463CMS#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | LTC2461, LTC2463 |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 12-MSOP |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 60 |
| Reference Type | Internal |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits | 16 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | Differential |
| Features | Selectable Address |
| Detailed Description | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 12-MSOP |
| Data Interface | I²C |
| Configuration | ADC |
| Base Part Number | LTC2463 |
| Architecture | Sigma-Delta |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LTC2463CMS#PBF, use the request quote form to request LTC2463CMS#PBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC2463CMS#PBF.The price and lead time for LTC2463CMS#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC2463CMS#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC2463CMS#PBF
- LTC2463CMS#PBF data sheet
- LTC2463CMS#PBF datasheet
- LTC2463CMS#PBF pdf datasheet
- Download LTC2463CMS#PBF datasheet
- LTC2463CMS#PBF image
- LTC2463CMS#PBF part
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC2463CMS#PBF
- AD LTC2463CMS#PBF
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC2463CMS#PBF
- Analog Devices Inc. LTC2463CMS#PBF
- Analog Devices, Inc. LTC2463CMS#PBF
