LTC2983ILX#PBF
| Part Number | LTC2983ILX#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC SENSOR THERMAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | LTC2983Product Selector Card |
| Voltage - Supply | 2.85 V ~ 5.25 V |
| Topology | ADC (Sigma Delta), Multiplexer, Register Bank |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Series | - |
| Sensor Type | External |
| Sensing Temperature | -265°C ~ 1800°C |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Output Type | SPI |
| Output Fan | No |
| Output Alarm | No |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Detailed Description | Temp Monitoring System (Sensor) -265°C ~ 1800°C External Sensor SPI Output 48-LQFP (7x7) |
| Base Part Number | LTC2983 |
| Accuracy | - |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LTC2983ILX#PBF, use the request quote form to request LTC2983ILX#PBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC2983ILX#PBF.The price and lead time for LTC2983ILX#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC2983ILX#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC2983ILX#PBF
- LTC2983ILX#PBF data sheet
- LTC2983ILX#PBF datasheet
- LTC2983ILX#PBF pdf datasheet
- Download LTC2983ILX#PBF datasheet
- LTC2983ILX#PBF image
- LTC2983ILX#PBF part
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC2983ILX#PBF
- AD LTC2983ILX#PBF
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC2983ILX#PBF
- Analog Devices Inc. LTC2983ILX#PBF
- Analog Devices, Inc. LTC2983ILX#PBF

