OP282GSZ-REEL
| Part Number | OP282GSZ-REEL |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | OP282,482 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 9 V ~ 36 V, ±4.5 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 200µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 9 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | - |
| Other Names | OP282GSZ-REELCT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 4MHz |
| Detailed Description | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC |
| Current - Supply | 210µA |
| Current - Output / Channel | 12mA |
| Current - Input Bias | 3pA |
| Base Part Number | OP282 |
| Amplifier Type | J-FET |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply OP282GSZ-REEL, use the request quote form to request OP282GSZ-REEL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OP282GSZ-REEL.The price and lead time for OP282GSZ-REEL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OP282GSZ-REEL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) OP282GSZ-REEL
- OP282GSZ-REEL data sheet
- OP282GSZ-REEL datasheet
- OP282GSZ-REEL pdf datasheet
- Download OP282GSZ-REEL datasheet
- OP282GSZ-REEL image
- OP282GSZ-REEL part
- ADI (Analog Devices, Inc.) OP282GSZ-REEL
- AD OP282GSZ-REEL
- ADI (Analog Devices, Inc.) OP282GSZ-REEL
- Analog Devices Inc. OP282GSZ-REEL
- Analog Devices, Inc. OP282GSZ-REEL


