REF192GRUZ
Buy with confidence from Brilltron.com
REF192GRUZ is warrantied and traceable.| Part Number | REF192GRUZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC VREF SERIES 2.5V 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Software Configurable 16-Bit Dual-Channel UnipolarREF19x SeriesSoftware Configurable 12-Bit Quad Channel Unipolar |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage - Input | 3 V ~ 15 V |
| Tolerance | ±0.4% |
| Temperature Coefficient | 25ppm/°C |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Series | REF19 |
| Reference Type | Series |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Fixed |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 25µVp-p |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Series Voltage Reference IC ±0.4% 30mA 8-TSSOP |
| Current - Supply | 45µA |
| Current - Output | 30mA |
| Base Part Number | REF192 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply REF192GRUZ, use the request quote form to request REF192GRUZ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number REF192GRUZ.The price and lead time for REF192GRUZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# REF192GRUZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) REF192GRUZ
- REF192GRUZ data sheet
- REF192GRUZ datasheet
- REF192GRUZ pdf datasheet
- Download REF192GRUZ datasheet
- REF192GRUZ image
- REF192GRUZ part
- ADI (Analog Devices, Inc.) REF192GRUZ
- AD REF192GRUZ
- ADI (Analog Devices, Inc.) REF192GRUZ
- Analog Devices Inc. REF192GRUZ
- Analog Devices, Inc. REF192GRUZ


