CD4010CN
Buy with confidence from Brilltron.com
CD4010CN is warrantied and traceable.| Part Number | CD4010CN |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC BUFFER NON-INVERT 15V 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | CD4010C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 15 V |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Series | 4000B |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names | CD4010 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Elements | 6 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Output 16-DIP |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Part Number | 4010 |
Operation Guide
We can supply CD4010CN, use the request quote form to request CD4010CN pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CD4010CN.The price and lead time for CD4010CN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CD4010CN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor CD4010CN
- CD4010CN data sheet
- CD4010CN datasheet
- CD4010CN pdf datasheet
- Download CD4010CN datasheet
- CD4010CN image
- CD4010CN part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor CD4010CN
- ON Semiconductor CD4010CN
- Aptina / ON Semiconductor CD4010CN
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor CD4010CN
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor CD4010CN
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor CD4010CN

