MAX809SQ293T1G
| Part Number | MAX809SQ293T1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC MPU RESET MON 2.93V SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX809, MAX810, NCV809 Series |
| Voltage - Threshold | 2.93V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SC-70-3 (SOT323) |
| Series | - |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | MAX809SQ293T1G-ND MAX809SQ293T1GOSTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 (SOT323) |
| Base Part Number | MAX809 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX809SQ293T1G, use the request quote form to request MAX809SQ293T1G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX809SQ293T1G.The price and lead time for MAX809SQ293T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX809SQ293T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MAX809SQ293T1G
- MAX809SQ293T1G data sheet
- MAX809SQ293T1G datasheet
- MAX809SQ293T1G pdf datasheet
- Download MAX809SQ293T1G datasheet
- MAX809SQ293T1G image
- MAX809SQ293T1G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MAX809SQ293T1G
- ON Semiconductor MAX809SQ293T1G
- Aptina / ON Semiconductor MAX809SQ293T1G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MAX809SQ293T1G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MAX809SQ293T1G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MAX809SQ293T1G


