MC100EL31DR2G
Buy with confidence from Brilltron.com
MC100EL31DR2G is warrantied and traceable.| Part Number | MC100EL31DR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC(10,100)EL31 |
| Voltage - Supply | -4.2 V ~ -5.7 V |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Series | 100EL |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | - |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Current - Quiescent (Iq) | 32mA |
| Current - Output High, Low | - |
| Clock Frequency | 2.8GHz |
| Base Part Number | 100EL31 |
Operation Guide
We can supply MC100EL31DR2G, use the request quote form to request MC100EL31DR2G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC100EL31DR2G.The price and lead time for MC100EL31DR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC100EL31DR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL31DR2G
- MC100EL31DR2G data sheet
- MC100EL31DR2G datasheet
- MC100EL31DR2G pdf datasheet
- Download MC100EL31DR2G datasheet
- MC100EL31DR2G image
- MC100EL31DR2G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL31DR2G
- ON Semiconductor MC100EL31DR2G
- Aptina / ON Semiconductor MC100EL31DR2G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL31DR2G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL31DR2G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL31DR2G
