MC100EL35DR2
Buy with confidence from Brilltron.com
MC100EL35DR2 is warrantied and traceable.| Part Number | MC100EL35DR2 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | MC(10,100)EL35 |
| Voltage - Supply | -4.2 V ~ -5.7 V |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Series | 100EL |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | - |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function | Reset |
| Current - Quiescent (Iq) | 32mA |
| Current - Output High, Low | - |
| Clock Frequency | 2.2GHz |
| Base Part Number | 100EL35 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MC100EL35DR2, use the request quote form to request MC100EL35DR2 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC100EL35DR2.The price and lead time for MC100EL35DR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC100EL35DR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL35DR2
- MC100EL35DR2 data sheet
- MC100EL35DR2 datasheet
- MC100EL35DR2 pdf datasheet
- Download MC100EL35DR2 datasheet
- MC100EL35DR2 image
- MC100EL35DR2 part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL35DR2
- ON Semiconductor MC100EL35DR2
- Aptina / ON Semiconductor MC100EL35DR2
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL35DR2
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL35DR2
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MC100EL35DR2

