MC14536BDWR2G
Buy with confidence from Brilltron.com
MC14536BDWR2G is warrantied and traceable.| Part Number | MC14536BDWR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC OSC PROG TIMER 2MHZ 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC14536B |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Type | Programmable Timer |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names | MC14536BDWR2GOSCT |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency | 2MHz |
| Detailed Description | Programmable Timer IC 2MHz 16-SOIC |
| Current - Supply | 15µA |
| Count | - |
| Base Part Number | MC14536B |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MC14536BDWR2G, use the request quote form to request MC14536BDWR2G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC14536BDWR2G.The price and lead time for MC14536BDWR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC14536BDWR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC14536BDWR2G
- MC14536BDWR2G data sheet
- MC14536BDWR2G datasheet
- MC14536BDWR2G pdf datasheet
- Download MC14536BDWR2G datasheet
- MC14536BDWR2G image
- MC14536BDWR2G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC14536BDWR2G
- ON Semiconductor MC14536BDWR2G
- Aptina / ON Semiconductor MC14536BDWR2G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MC14536BDWR2G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MC14536BDWR2G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MC14536BDWR2G

