MC74HC573ADWG
Buy with confidence from Brilltron.com
MC74HC573ADWG is warrantied and traceable.| Part Number | MC74HC573ADWG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC TRANSP LATCH OCT 3ST 20-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC74HC573A |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | 74HC |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Other Names | MC74HC573ADWG-ND MC74HC573ADWGOS |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 26ns |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Circuit | 8:8 |
| Base Part Number | 74HC573 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MC74HC573ADWG, use the request quote form to request MC74HC573ADWG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC74HC573ADWG.The price and lead time for MC74HC573ADWG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC74HC573ADWG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC74HC573ADWG
- MC74HC573ADWG data sheet
- MC74HC573ADWG datasheet
- MC74HC573ADWG pdf datasheet
- Download MC74HC573ADWG datasheet
- MC74HC573ADWG image
- MC74HC573ADWG part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MC74HC573ADWG
- ON Semiconductor MC74HC573ADWG
- Aptina / ON Semiconductor MC74HC573ADWG
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MC74HC573ADWG
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MC74HC573ADWG
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MC74HC573ADWG

